Wskazówki dotyczące naprawy pompy hydraulicznej


Aby Twoja pompa hydrauliczna działała z najwyższą wydajnością, powinieneś wiedzieć o kilku ważnych wskazówkach dotyczących konserwacji i napraw. Często głównym problemem Twojej pompy jest przegrzanie, które może być spowodowane różnymi czynnikami, w tym zanieczyszczeniem wody. Oprócz przegrzania innym problemem, który może prowadzić do konieczności naprawy pompy hydraulicznej, są wycieki powietrza. Te nieszczelności mogą powodować powolną i nierówną pracę pompy.

Przegrzanie
Podczas pracy ze sprzętem hydraulicznym prawdopodobnie od czasu do czasu będziesz mieć do czynienia z jakąś formą przegrzania. Maszyny te mogą być bardzo gorące i musisz wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby zminimalizować szkody, jakie mogą spowodować. Jeśli nie masz pewności, czego szukać, możesz pobrać przewodnik rozwiązywania problemów dla konkretnego typu pompy. Przegrzanie może być oznaką kilku problemów, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak rozpoznać i złagodzić ten problem.

Wycieki
Jeśli twoja pompa hydrauliczna przecieka, musisz ją naprawić. Wyciek może prowadzić do uszkodzeń wewnętrznych. Wyciek może spowodować słabą pracę pompy hydraulicznej lub nawet jej całkowite zatrzymanie. Na szczęście naprawa pompy hydraulicznej jest stosunkowo prosta i opłacalna. Wyciek jest oznaką wadliwej uszczelki. Gdy uszczelka ulegnie awarii, należy ją oddać do naprawy w warsztacie mechanicznym. Prawdopodobnie wymienią uszczelkę i filtr oraz wypłuczą płyn hydrauliczny. Następnie wymienią wszelkie uszkodzone części i ponownie zainstalują układ hydrauliczny.

Zanieczyszczenie wody
Kiedy musisz naprawić pompę hydrauliczną, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest zanieczyszczenie wody. Jest to szczególnie ważne, jeśli pompa jest stara. Woda może prowadzić do korozji i uszkodzenia uszczelek. Może również zwiększać ryzyko kawitacji. Na szczęście istnieją sposoby kontrolowania ilości wody wpływającej do układu hydraulicznego. Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas pracy przy pompie hydraulicznej. Podczas następnej naprawy upewnij się, że regularnie sprawdzasz poziom wody.

Konserwacja
Jeśli masz pompę hydrauliczną w swojej firmie, rutynowa konserwacja jest niezbędna do utrzymania jej maksymalnej wydajności. Na działanie układu hydraulicznego może wpływać szereg problemów, w tym kawitacja, która może spowodować wyłączenie układu. Inne oznaki, że pompa może wymagać konserwacji, to zatkane filtry, zagięte przewody wlotowe i zużyte części. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak zapewnić jak najwydajniejszą pracę pompy. Oprócz rutynowej konserwacji należy sprawdzić, czy nie ma rdzy i innych problemów.

Pompy tłokowe
Ważne jest, aby właściwie konserwować pompę tłokową, aby uniknąć kosztownych napraw pompy hydraulicznej. Przepracowane części mogą spowodować, że pompa będzie działać mniej wydajnie. Zużyte elementy nie tylko powodują słabą wydajność, ale także mogą wydawać odgłosy, takie jak zgrzytanie, pisk lub metaliczne uderzenie o metal. Ponadto problemy te mogą prowadzić do niepotrzebnego zużycia innych urządzeń, co wymaga droższego projektu wymiany.

Kawitacja
Najprostszym sposobem wykrycia kawitacji jest sprawdzenie elementu filtrującego. Jeśli jest zabrudzony, będzie to wskazywać na kawitację. Jeśli wkład filtra nie jest czysty, może to być oznaką kawitacji i wymaga wymiany. Jeśli znajdziesz metaliczne zanieczyszczenia w oleju, przyczyną jest kawitacja. Możesz rozwiązać ten problem, przepłukując system lub wyjmując pompę i dokładnie ją sprawdzając.

Przeciążenie
Jeśli masz częste problemy z pompą hydrauliczną, być może warto rozważyć skorzystanie z usług fachowca. Jeśli problem nie zostanie zidentyfikowany na wczesnym etapie, prawdopodobnie powtórzy się w przyszłości. Dokładna diagnostyka twojego systemu pomoże określić, czy jakiekolwiek inne elementy przepuszczają powietrze lub wodę do systemu. Może również zidentyfikować wszelkie problemy, które powodują nadmierne ciśnienie w systemie. Przeciążenie pompy hydraulicznej może prowadzić do przegrzania, wycieków i zwiększonego zużycia. Doświadczony technik może wykryć i naprawić te problemy, aby później zapobiec kosztownym naprawom.

Źródło: https://hydromotor.pl/czesci-pomp-hydraulicznych/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *