Jak naprawić i wymienić klucze do laptopa


Być może doświadczyłeś, że klawisze laptopa w twoim komputerze są zepsute lub trudno ci się przykleić. Problemy te są spowodowane różnymi przyczynami, od ciał obcych po kurz i pozostałości, które nagromadziły się w obszarze pod kluczem. Aby rozwiązać ten problem, oto kilka kroków, które możesz wykonać. Powinieneś również bezpiecznie przechowywać wszelkie klucze zamienne. W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić klawisze laptopa. Ale zanim zaczniemy, przyjrzyjmy się najczęstszym przyczynom zepsutych i uszkodzonych kluczy laptopa.

Sklep: https://www.laptopkey.eu

Jak wyczyścić klawiaturę laptopa
Aby Twoja klawiatura nie była brudniejsza niż jest, oto kilka wskazówek, które Ci pomogą. Najpierw należy zdezynfekować klawisze i powierzchnie klawiszy, przecierając je alkoholem. Dobrym pomysłem jest również użycie ściereczki z mikrofibry zwilżonej alkoholem. Użyj tej ściereczki do wycierania klawiszy i powierzchni klawiszy bez zanieczyszczenia ich wodą.

Aby uzyskać jeszcze głębsze czyszczenie, możesz również przetrzeć klucze środkiem dezynfekującym, który można kupić online. Upewnij się, że dokładnie przestrzegasz procedury czyszczenia. Następnie należy całkowicie wysuszyć klawiaturę za pomocą chusteczki lub szmatki. Inną opcją jest zakup silikonowej osłony klawiatury, która ochroni ją przed zalaniem lub zabrudzeniem. Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia klawiatury laptopa, możesz zasubskrybować nasz biuletyn Tips & Tricks, który zawiera porady ekspertów dotyczące wszystkich technologii. Zawiera reklamy, linki partnerskie i oferty. Zapisując się do naszego newslettera, zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

Jak usunąć zepsuty klawisz?
Na szczęście usunięcie uszkodzonego klawisza z laptopa jest łatwym zadaniem. Chociaż należy unikać dotykania samego klawisza gołymi rękami, mechanizm można wyczyścić sprężonym powietrzem. Będziesz także musiał usunąć plastikową płytkę nasadki klawiszy. Są one zwykle przymocowane do kluczy za pomocą mini metalowych haczyków. W tym artykule wyjaśnimy, jak usunąć zepsuty klawisz z klawiszy laptopa.

Jeśli nasadka klawiszy jest zbyt delikatna, możesz spróbować ją usunąć za pomocą płaskiego śrubokręta. Uważaj, aby nie przykładać zbyt dużej siły, ponieważ może się złamać. Po wyjęciu delikatnie umieść go na brakującym przełączniku kluczykowym. Jeśli nie możesz wyjąć klucza, nałóż super klej lub żywicę epoksydową. Aby uniknąć uszkodzenia klucza, wyczyść obszar alkoholem. Następnie delikatnie usuń zepsuty klawisz.

Jak wymienić uszkodzony klucz?
Aby wymienić uszkodzony klucz do laptopa, możesz najpierw spróbować wyczyścić obszar wokół zepsutego klucza. Użyj patyczka do czyszczenia wokół klucza ruchem prostopadłym. Jeśli klucz naprawdę się zaciął, możesz również użyć alkoholu izopropylowego do wyczyszczenia gniazda klucza. Gdy klucz jest czysty, możesz użyć pęsety, aby podważyć wózek klucza i go wyjąć.

Aby sprawdzić, czy klucz jest uszkodzony, należy wyczyścić i zdezynfekować obszar za pomocą 99% alkoholu izopropylowego. Jeśli element jest niedopasowany, połączenie będzie trudne. Upewnij się również, że wszystkie kluczowe części są prawidłowo dopasowane do komputera oraz że wszystkie mają ten sam rozmiar i kształt. Jeśli nie możesz dopasować kluczowej części, możesz spróbować obejrzeć zdjęcia wadliwych kluczy online.

Jak przechowywać klucz zastępczy?
Wymiana zepsutego klucza do laptopa jest łatwym zadaniem, o ile znasz proces. Przed zainstalowaniem zamiennika należy wykonać kilka czynności. Należy upewnić się, że uchwyt na klucze jest prawidłowo dopasowany do gniazda na klucze laptopa. Podczas instalowania zamiennego klucza do laptopa upewnij się, że wymienna podkładka jest płaska i niezbyt sztywna. Metalowe haczyki na podstawie klawiatury podpowiedzą, która orientacja jest prawidłowa.

Jeśli masz problemy z identyfikacją klucza, możesz go wyszukać w Internecie. Sklepy internetowe sprzedają klucze zastępcze. Pomocne jest również robienie zdjęć referencyjnych. Aby prawidłowo przechowywać nowy klucz do laptopa, upewnij się, że jest on w suchym, chłodnym miejscu. Trzymaj go z dala od słońca, ponieważ może z czasem ulec degradacji. Możesz również włożyć go do hermetycznej torby i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *