Co to jest Xvid?


Xvid to biblioteka kodeków wideo, podobna do DivX. Jest zgodny ze standardem kodowania wideo MPEG-4. Xvid https://programy.net.pl/program,xvid.html korzysta z takich funkcji, jak klatki b, globalna kompensacja ruchu, kompensacja ruchu o ćwierć piksela, kwantyzacja kratownicy i maskowanie lumi. Wykorzystuje również niestandardowe macierze kwantyzacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Xvid, czytaj dalej. Ten artykuł nie ma być samouczkiem dotyczącym korzystania z Xvid.

Xvid to kodek wideo o otwartym kodzie źródłowym
Xvid to standard kodowania wideo typu open source, który obsługuje filmy w wysokiej rozdzielczości. Opracowany dla komputerów PC, Xvid obsługuje najnowsze rozszerzenia procesorów, w tym technologię dwurdzeniową/hiperwątkowość. Jego koder ASP zapewnia najwyższą wydajność komputera i umożliwia przetwarzanie wideo w rozdzielczości HD na dzisiejszym sprzęcie. Biblioteki kodeków Xvid są powszechnie używane w aplikacjach koderów.

Jest konkurentem DivX
Adobe Flash Player jest konkurentem DivX. Podczas gdy DivX jest od lat standardem dla dekoderów DVD, H.264 szybko zyskuje na popularności jako lepszy format cyfrowego wideo. Obsługuje prawie wszystkie funkcje standardu wideo H.264, w tym format wideo o wysokiej rozdzielczości. Zarówno DivX, jak i Flash Player obsługują pliki H.264. Jednak odtwarzacz Flash jest mniej kompatybilny z DivX.

Używa ASP
ASP to popularny kodek wideo używany do kodowania i dekodowania plików XVID. Ten kodek jest kompatybilny z większością platform komputerowych, w tym Windows, Linux i MacOS. Posiada szeroki zakres funkcji, które mogą poprawić wrażenia wizualne, w tym globalną i ćwierć-pikselową kompensację ruchu. Oprócz kompatybilności z szeroką gamą platform, Xvid można pobrać bezpłatnie. Możesz użyć czterech różnych otwieraczy Xvid, aby cieszyć się plikami wideo.

Nie jest kompatybilny z Windows Media Player
Istnieje kilka przyczyn niezgodności niektórych plików multimedialnych z programem Windows Media Player. Generalnie starsze wersje nie obsługują tych formatów, ale nowsze wersje już. W tym artykule opisano, które formaty plików są obsługiwane przez program Windows Media Player, a które wymagają dodatkowych kodeków. Jeśli szukasz dobrej alternatywy dla Windows Media Player, rozważ pobranie bezpłatnego odtwarzacza multimedialnego AVS. Ten odtwarzacz obsługuje wiele popularnych formatów plików, w tym MP3, WAV i WMA.

Wykorzystuje kwantyzację adaptacyjną
Xvid wykorzystuje innowację psychowizualną zwaną adaptacyjną kwantyzacją do kompresji obrazów. Zwykle blok obrazu 16×16 jest dzielony przez tę samą wartość. Jednak adaptacyjna kwantyzacja umożliwia podzielenie bloku przez różne wartości, co skutkuje lepszą kompresją. Oto niektóre zalety i wady tej nowej metody kompresji. Adaptacyjna kwantyzacja umożliwia kompresję wideo o różnej tonacji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *